informacje
Jestem tutaj, żeby pomóc
i odpowiedzieć
na TWOJE pytania
Paulina Szymańska
Linergistka 
FAQ longpmu
Paulina Szymańska
Linergistka
NAJCZĘSTSZE PYTANIA O ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Informacje ogólne o zabiegu
MAKIJAŻ PERMANENTNY - co to
Makijaż permanentny służy do podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. Poprawia kształt ust (powiększenie, zmniejszenie), linię brwi, retuszuje plamy barwnikowe, blizny i tatuaże.
Makijaż permanentny nie maluje, lecz w naturalny sposób podkreśla urodę, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pigmentu w taki sposób, aby był on jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru. W wyniku wykonania makijażu permanentnego pigment osadzony zostaje w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymuje się tam w sposób widoczny do ok. 1-2 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.
czy makijaż permanentny boli
Zabieg makijażu permanentnego wiąże się z przerywaniem tkanek skórnych, dlatego nie należy. Większość opisuje zabieg jako bezbolesny, jednak wszystko zależy od tolerancji osoby. Zdarzają się nawet przypadki zaśnięcia podczas zabiegu, a dla innych ból jest mocny, zwłaszcza przy pigmentacji ust. Niemniej jednak stosowane są różnego rodzaju preparaty znieczulające powierzchniowo, które dają doskonałe efekty. A dla osób bardziej wrażliwych sprawdzi się znieczulenie dentystyczne, z tym zastrzeżeniem, że powinno zostać wykonane w gabinecie stomatologicznym.
KTO WYKONUJE MAKIJAŻ PERMANENTNY - KTO POWINIEN
Makijaż permanentny wykonuje jedynie linergistka posiadająca potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Bardzo ważne jest, aby przy wyborze osoby wykonującej taką usługę nie kierować się najniższą ceną na rynku. Jeśli nie chcemy ryzykować powikłaniami, źle wykonanym makijażem czy uzyskaniem efektu tatuażu na twarzy – warto wybrać linergistkę z wieloletnim doświadczeniem. Kwalifikacje powinny zostać potwierdzone przez najlepsze akademie, jak np. Long-Time-Liner.
Portfolio linergistki to jej wizytówka, tak więc sprawdź jakiej jakości zabieg zostanie Tobie wykonany.
JAK WYGLĄDA ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY
Kolejnym często pojawiającym się zagadnieniem jest pytanie – Dlaczego brwi nie utrzymują się przez 10 lat?
Kiedyś makijaż były trwalsze to prawda. Przyczyn tutaj jest wiele, zmieniła się technika – kiedyś wykonywano tatuaże, a nie makijaż permanentny (do tej pory to się niestety zdarza). Zmieniły się pigmenty oraz kanon makijażu. Naturalnie wyglądające brwi są wykonywanie w pudrowy „chmurkowy” sposób i nie ma możliwości, aby taki makijaż się utrzymał przez 10 lat Z czasem będzie delikatnie bladł i zanikał. Dodatkowo ważne są inne czynniki. Każdy ma inny rodzaj skóry, stosuje się inną pielęgnację, przyjmuje rożne leki, wystawiamy na słońce itp. Każda skóra to osobny przypadek.
Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat, ponieważ wpływ na trwałość makijażu permanentnego mają różne czynniki. Higiena i stan zdrowia mają ogromne znaczenie dla jakości i długotrwałości makijażu permanentnego. Bardzo ważnym jest też stosować się do zaleceń linergistki.
DLACZEGO MAKIJAŻ PERMANENTNY NIE PRZYJĄŁ SIĘ
Ogólna trwałość makijażu zależy od rodzaju skóry i metabolizmu danej osoby. Dlatego też nie ma gwarancji na trwałość makijażu oraz może wystąpić nadmierne wybarwianie. Nie można wykluczyć również niepożądanych zmian w kolorze. Trwałość makijażu zależy ponadto od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.
W niektórych przypadkach, pożądane rezultaty mogą nie zostać osiągnięte, pomimo wielokrotnych poprawek, ze względu na nierówne wchłanianie pigmentów przez skórę.
W związku z tym nie można gwarantować sukcesu zabiegu.
czym smarować brwi po makijażu permanentnym
Informacja zostanie przekazana na konsultacji oraz również po każdym zabiegu.
DLACZEGO MAKIJAŻ PERMANENTNY ZMIENIA KOLOR
KIEDY BLEDNIE MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
W wyniku wykonania makijażu permanentnego pigment osadzony zostaje w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymuje się tam w sposób widoczny do ok. 1-2 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu. Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. W przypadku braku dopigmentowania, makijaż zejdzie całkowicie w ciągu 3-5 lat.
ile pigmentu wyluszcza sie po pierwszej pigmentacji
Wszystko zależy od akceptacji pigmentu przez skórę oraz poprawny zabieg, ale może wyłuszczyć się aż do 70%.
JAK ROZJAŚNIĆ MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
Nie istnieje żaden bezpieczny domowy sposób rozjaśnienia makijażu permanentnego. Prawidłowe usunięcie czy rozjaśnienie makijażu permanentnego musi zostać wykonane przez linergistkę lub innego specjalistę przy użyciu lasera. Próby domowej walki z nieudanym makijażem mogą zakończyć się rozlaniem pigmentu w skórze, zmianą jego barwy na kolor niebieski, rudy, czerwony itp. A także powikłaniami alergicznymi, które spowodować mogą mikroblizny.
Czy makijaż permanentny może mi zaszkodzić
Tak i nie, to zależy od Twojego stanu zdrowia. Jest wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu makijażu permanentnego sprawdź przeciwwskazania
Czy dzień po zabiegu mogę iść do pracy
Nie ma żadnych przeciwwskazań. Zabieg makijażu permanentnego jest nieinwazyjny – nasi klienci normalnie funkcjonują i dzień po zabiegu pokazują się publicznie, co nie wzbudza zainteresowania wśród innych osób. Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale na drugi i kolejne dni wszystko wraca do normy. Ważne, aby stosować się do zaleceń pozabiegowych.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU makijażu permanentnego
Czego nie należy robić po zabiegu makijażu permanentnego
NIE NALEŻY: moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów, fluidów, makijażu
- W FAZIE GOJENIA! Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z wysokim filtrem.
JAK PIELĘGNOWAĆ MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
- Po 2 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać – jest to proces naturalny. Przez 3 godziny po wykonanej pigmentacji należy co pół godziny delikatnie przecierać okolice poddane zabiegowi jałowym kompresem gazowym delikatnie zwilżonym wodą.
- Przez 14 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta tradycyjnym mydłem ani traktowana innymi kosmetykami!
- Do czasu odpadnięcia strupków nie wolno stosować makijażu!
NIE NALEŻY: moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka.
Nie stosować żadnych peelingów, fluidów, makijażu W FAZIE GOJENIA! Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z wysokim filtrem.
UWAGA !!! W PRZYPADKU NIE PRZESTRZEGANIA ZASAD PIELĘGNACJI MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEBARWIENIA ORAZ UBYTKI TRUDNE DO SKORYGOWANIA !!!
przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego
Niestety makijaż permanentny nie jest dla każdego.
Bezwzględnie przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, a w razie wątpliwości proszę pytajcie wprost Linergistkę .
Aby bezpiecznie wykonać zabieg makijażu permanentnego,
należy się zapoznać z oświadczeniem, które otrzymacie przed przystąpieniem do zabiegu.
PODSTAWOWE PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby takie, jak: łuszczyca, cukrzyca, hemofilia, nowotwory, padaczka, poważne dolegliwości serca;
- przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów, antybiotyków, przeciwzakrzepowych);
- infekcje, stany zapalne i podgorączkowe, wysypki, skaleczenia lub świeże blizny w okolicach brwi;
- alergia na substancje znieczulające – przed zabiegiem podawane jest miejscowe znieczulenie.
ROZSZERZONE PRZECIWWSKAZANIA
- nieustabilizowana cukrzyca
- zaburzenia krzepliwości krwi
- przyjmowanie chemioterapii
- łuszczyca występująca w miejscu zabiegowym
- nadciśnienie tętnicze (przyjmowanie leków rozrzedzających krew)
- gorączka lub stan podgorączkowy
- przyjmowanie silnych leków lub leków sterydowych, przeciwzakrzepowych (związane jest to z trwałością makijażu, a także efektem kolorystycznym oraz licznymi infekcjami związanymi ze słabym gojeniem się raz)
- usta ostrzyknięte wypełniaczem
- czynna opryszczka
- choroby gałki ocznej (odklejanie się siatkówki, stany zapalne lub jaskra)
- skłonności do tworzenia się bliznowców (keloidów)
Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytanie?
– Zachęcam do kontaktu, pomogę Tobie zdecydować i odpowiem na wszelkie pytania.
Etapy makijażu permanentnego
Konsultacja wstępna
PRZEDSTAWIENIE SZCZEGÓŁÓW ZABIEGU I ZAPOZNANIE SIĘ Z ANKIETĄ
Rysunek docelowego kształtu brwi na skórze oraz dobór barwnika
Wykonanie makijażu permanentnego
2. Przystępuje się do pigmentacji, nanoszenia barwnika.
3. Po wykonaniu zabiegu brwi zabezpieczane są maścią łagodząco – gojącą. Kilka dni po zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalisty, które są dokładnie omawiane z klientką.
P.S Efekt wygląda na przerysowany, jednak efekt ten minie kilka dni po zabiegu.
Dopigmentowanie
DBaj o swoje bezpieczeństwo,
jak my dbamy o twoje!
Makijaż permanentny to zabieg wymagający szczególnej dokładności, wyczucia estetyki i umiejętności dopasowania efektu do danej osoby.
Dobranie odpowiedniego kształtu, koloru oraz metody pracy, aby wyeksponować zalety i ukryć wady to nie byle wyzwanie, którego pięknym efektem końcowym mogą pochwalić się tylko najlepsze i doświadczone linergistki.
Wybierz sprawdzony gabinet w Poznaniu i ciesz się wymarzonym makijażem permanentnym.