Makijaż permanentny informacje

Poznaj niezbędne informacje o makijażu permanentnym

Paulina Szymańska  Linergistka

Trener regionalny long-time-liner paulina szymańska wielkopolska

Jestem tutaj, żeby pomóc
i odpowiedzieć na TWOJE pytania dotyczące makijażu permanentnego, dlaczego warto, a na co uważać przy wyborze linergistki

JESTEM TUTAJ, ŻEBY POMÓC I ODPOWIEDZIEĆ NA TWOJE PYTANIA DOTYCZĄCE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO, DLACZEGO WARTO, A NA CO UWAŻAĆ PRZY WYBORZE LINERGISTKI​

NAJCZĘSTSZE PYTANIA o PMU

Co to makijaż permanentny? Informacje ogólne o zabiegu makijażu permanentnego

Makijaż permanentny służy do podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. Poprawia kształt ust (powiększenie, zmniejszenie), linię brwi, retuszuje plamy barwnikowe, blizny i tatuaże.
Makijaż permanentny nie maluje, lecz w naturalny sposób podkreśla urodę, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pigmentu w taki sposób, aby był on jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru. W wyniku wykonania makijażu permanentnego pigment osadzony zostaje w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymuje się tam w sposób widoczny do ok. 1-2 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Zabieg makijażu permanentnego wiąże się z przerywaniem tkanek skórnych, dlatego nie należy. Większość opisuje zabieg jako bezbolesny, jednak wszystko zależy od tolerancji osoby. Zdarzają się nawet przypadki zaśnięcia podczas zabiegu, a dla innych ból jest mocny, zwłaszcza przy pigmentacji ust. Niemniej jednak stosowane są różnego rodzaju preparaty znieczulające powierzchniowo, które dają doskonałe efekty. A dla osób bardziej wrażliwych sprawdzi się znieczulenie dentystyczne, z tym zastrzeżeniem, że powinno zostać wykonane w gabinecie stomatologicznym.

Makijaż permanentny wykonuje jedynie linergistka posiadająca potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Bardzo ważne jest, aby przy wyborze osoby wykonującej taką usługę nie kierować się najniższą ceną na rynku. Jeśli nie chcemy ryzykować powikłaniami, źle wykonanym makijażem czy uzyskaniem efektu tatuażu na twarzy – warto wybrać linergistkę z wieloletnim doświadczeniem. Kwalifikacje powinny zostać potwierdzone przez najlepsze akademie, jak np. Long-Time-Liner.

Portfolio linergistki to jej wizytówka, tak więc sprawdź jakiej jakości zabieg zostanie Tobie wykonany.

Makijaż permanentny to zabieg wprowadzania dobranego wcześniej  barwnika, który komponuje się z kolorytem skóry,  w głąb naskórka, aby było widoczny na powierzchni skóry. Zabieg podobny jest do wykonywania tatuażu, jednak barwnik wprowadzany jest znacznie płycej.

Kolejnym często pojawiającym się zagadnieniem jest pytanie – Dlaczego brwi nie utrzymują się przez 10 lat?

Kiedyś makijaż były trwalsze to prawda. Przyczyn tutaj jest wiele, zmieniła się technika – kiedyś wykonywano tatuaże, a nie makijaż permanentny (do tej pory to się niestety zdarza). Zmieniły się pigmenty oraz kanon makijażu. Naturalnie wyglądające brwi są wykonywanie w pudrowy „chmurkowy” sposób i nie ma możliwości, aby taki makijaż się utrzymał przez 10 lat Z czasem będzie delikatnie bladł i zanikał. Dodatkowo ważne są inne czynniki. Każdy ma inny rodzaj skóry, stosuje się inną pielęgnację, przyjmuje rożne leki, wystawiamy na słońce itp. Każda skóra to osobny przypadek.

Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat, ponieważ wpływ na trwałość makijażu permanentnego mają różne czynniki. Higiena i stan zdrowia mają ogromne znaczenie dla jakości i długotrwałości makijażu permanentnego. Bardzo ważnym jest też stosować się do zaleceń linergistki.

Ogólna trwałość makijażu zależy od rodzaju skóry i metabolizmu danej osoby. Dlatego też nie ma gwarancji na trwałość makijażu oraz może wystąpić nadmierne wybarwianie. Nie można wykluczyć również niepożądanych zmian w kolorze. Trwałość makijażu zależy ponadto od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

W niektórych przypadkach, pożądane rezultaty  mogą nie zostać osiągnięte, pomimo wielokrotnych poprawek, ze względu na nierówne wchłanianie pigmentów przez skórę.
W związku z tym nie można gwarantować sukcesu zabiegu.

Informacja zostanie przekazana na konsultacji oraz również po każdym zabiegu.

Z powodu ciągłego złuszczania się naszego naskórka, aby utrzymać intensywność koloru należy poddać się dopigmentowaniu średnio raz do roku (jest to bardzo indywidualne, zależne od rodzaju skóry i intensywności wybranego barwnika). Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. W przypadku braku dopigmentowania, makijaż zejdzie całkowicie w ciągu 3-5 lat.

W wyniku wykonania makijażu permanentnego pigment osadzony zostaje w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymuje się tam w sposób widoczny do ok. 1-2 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu. Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. W przypadku braku dopigmentowania, makijaż zejdzie całkowicie w ciągu 3-5 lat.

Wszystko zależy od akceptacji pigmentu przez skórę oraz poprawny zabieg, ale może wyłuszczyć się aż do 70%.

Nie istnieje żaden bezpieczny domowy sposób rozjaśnienia makijażu permanentnego. Prawidłowe usunięcie czy rozjaśnienie makijażu permanentnego musi zostać wykonane przez linergistkę lub innego specjalistę przy użyciu lasera. Próby domowej walki z nieudanym makijażem mogą zakończyć się rozlaniem pigmentu w skórze, zmianą jego barwy na kolor niebieski, rudy, czerwony itp. A także powikłaniami alergicznymi, które spowodować mogą mikroblizny.

Tak i nie, to zależy od Twojego stanu zdrowia. Jest wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu makijażu permanentnego  sprawdź przeciwwskazania

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Zabieg makijażu permanentnego jest nieinwazyjny – nasi klienci normalnie funkcjonują i dzień po zabiegu pokazują się publicznie, co nie wzbudza zainteresowania wśród innych osób. Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale na drugi i kolejne dni wszystko wraca do normy. Ważne, aby stosować się do zaleceń pozabiegowych.

NIE NALEŻY: moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów, fluidów, makijażu

 • W FAZIE GOJENIA! Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z wysokim filtrem.
 • Po 2 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać – jest to proces naturalny. Przez 3 godziny po wykonanej pigmentacji należy co pół godziny delikatnie przecierać okolice poddane zabiegowi jałowym kompresem gazowym delikatnie zwilżonym wodą.
 • Przez 14 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta tradycyjnym mydłem ani traktowana innymi kosmetykami!
 • Do czasu odpadnięcia strupków nie wolno stosować makijażu!

NIE NALEŻY: moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka.

Nie stosować żadnych peelingów, fluidów, makijażu W FAZIE GOJENIA! Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z wysokim filtrem.

 

UWAGA !!! W PRZYPADKU NIE PRZESTRZEGANIA ZASAD PIELĘGNACJI MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEBARWIENIA ORAZ UBYTKI TRUDNE DO SKORYGOWANIA !!!

Co to makijaż permanentny, gdzie go wykonać

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Niestety makijaż permanentny nie jest dla każdego.
Bezwzględnie przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, a w razie wątpliwości proszę pytajcie wprost Linergistkę.

Aby bezpiecznie wykonać zabieg makijażu permanentnego,
należy się zapoznać z oświadczeniem, które otrzymasz przed przystąpieniem do zabiegu.

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • choroby takie, jak: łuszczyca, cukrzyca, hemofilia, nowotwory, padaczka, poważne dolegliwości serca;
 • przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów, antybiotyków, przeciwzakrzepowych);
 • infekcje, stany zapalne i podgorączkowe, wysypki, skaleczenia lub świeże blizny w okolicach brwi;
 • alergia na substancje znieczulające – przed zabiegiem podawane jest miejscowe znieczulenie.
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • przyjmowanie chemioterapii
 • łuszczyca występująca w miejscu zabiegowym
 • nadciśnienie tętnicze (przyjmowanie leków rozrzedzających krew)
 • gorączka lub stan podgorączkowy
 • przyjmowanie silnych leków lub leków sterydowych, przeciwzakrzepowych (związane jest to z trwałością makijażu, a także efektem kolorystycznym oraz licznymi infekcjami związanymi ze słabym gojeniem się raz)
 • usta ostrzyknięte wypełniaczem
 • czynna opryszczka
 • choroby gałki ocznej (odklejanie się siatkówki, stany zapalne lub jaskra)
 • skłonności do tworzenia się bliznowców (keloidów)

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytanie? 

– Zachęcam do kontaktu, pomogę Tobie zdecydować i odpowiem na wszelkie pytania.

Etapy wykonywania makijażu permanentnego

Rozmowa wstępna z linergistką
Konsultacja wstępna
Przed przystąpieniem do zabiegu makijażu permanentnego należy udzielić linergistce ogólnego wywiadu, czego się oczekuje i czy ma się poważne przeciwskazania wykonania zabiegu.
1
Rozmowa wstępna z linergistką
Wywiad przed zabiegiem
Przedstawienie szczegółów zabiegu i zapoznanie się z ankietą
Podczas tej konsultacji tłumaczy się przebieg całego zabiegu oraz dowiaduje o wszelkich możliwych przeciwwskazaniach.
2
Wywiad przed zabiegiem
Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego
Rysunek docelowego kształtu brwi na skórze oraz dobór barwnika
Na tym etapie dobiera się odpowiedni barwnik do skóry oraz koryguje się naturalny kształt brwi. W trakcie rysunku testowego, wraz z pacjentką, podejmowana jest decyzja o ostatecznym wyglądzie makijażu permanentnego brwi, ust czy kresek.
3
Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego
Pierwsza aplikacja barwnika
Wykonanie makijażu permanentnego
1. W trakcie zabiegu działa się dodatkowym znieczuleniem, które czyni zabieg praktycznie bezbolesnym.

2. Przystępuje się do pigmentacji, nanoszenia barwnika.

3. Po wykonaniu zabiegu brwi zabezpieczane są maścią łagodząco – gojącą. Kilka dni po zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalisty, które są dokładnie omawiane z klientką.

P.S Efekt wygląda na przerysowany, jednak efekt ten minie kilka dni po zabiegu.
4
Pierwsza aplikacja barwnika
Druga aplikacja barwnika (nieobowiązkowa)
Korekta
Drugie wykonanie zabiegu powtarza się po upływie około 4-6 tygodni jeśli jest to konieczne, dzięki temu makijaż permanentny dłużej się utrzymuje, a klientka ma pewność, że wybrany kolor nie odbarwi się do sinego lub czerwonego.
5
Druga aplikacja barwnika (nieobowiązkowa)
Dbaj o swoje bezpieczeństwo,
jak my dbamy o twoje!

Makijaż permanentny to zabieg wymagający szczególnej dokładności, wyczucia estetyki i umiejętności dopasowania efektu do danej osoby.

Dobranie odpowiedniego kształtu, koloru oraz metody pracy, aby wyeksponować zalety i ukryć wady to nie byle wyzwanie, którego pięknym efektem końcowym mogą pochwalić się tylko najlepsze i doświadczone linergistki.

Wybierz sprawdzony gabinet w Poznaniu i ciesz się wymarzonym makijażem permanentnym.
PMU
Scroll to Top